ENTER08
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemENTER08 - MainRegistruj seLatest imagesGalerijaPristupi

 

 Obama kao predsjednik

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
xxxxx
Banned
Banned
avatar


Ženski Broj poruka : 2319
Location : Germay NRW
Job/hobbies : web
Država : Njemacka
Datum upisa : 18.11.2007
E08 Bodovi : 0

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimePet Jun 06, 2008 12:26 am

Nakon sto je osvojio predsjednicku kanditaturu postavlja se pitanje kakva bi Amerika bila s Baracakom Obamom kao predsjednikom.Prema anketama on je favorit ispred Replublikanera Johna McCaina kojem ne pomaze to sto zeli biti nasljednik Georgea Bucha.Osim sto bi bio prvi crnac u Bijeloj kuci, Obama je nahvaljen kao vizionar i istinski vodja.
Nazad na vrh Ići dole
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimePet Jun 06, 2008 1:56 am

možda spas za cijeli svijet a možda...................................
Nazad na vrh Ići dole
lara
Moderator
Moderator
lara


Ženski Broj poruka : 11223
Location : Njema�ka
Job/hobbies : mnogi
Država : Njemacka
Datum upisa : 03.02.2008
E08 Bodovi : 206

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimePet Jun 06, 2008 10:29 am

Citat Koala: "a možda ............................................",

Koala, e prije će biti to... he he he



62
Nazad na vrh Ići dole
siniven
Pocetnik
Pocetnik
siniven


Muški Broj poruka : 8
Datum upisa : 01.06.2008
E08 Bodovi : 0

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 12:24 am

mislim da Obama ne bu bil predsjednik a opet možda nas Američani iznenade... ima veliku podršku...
Nazad na vrh Ići dole
lara
Moderator
Moderator
lara


Ženski Broj poruka : 11223
Location : Njema�ka
Job/hobbies : mnogi
Država : Njemacka
Datum upisa : 03.02.2008
E08 Bodovi : 206

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 2:18 am

Ako on bude izabran onda samo "sa predumišljajem".......
to jest da odradi za bijelce nešto jako loše.... ne volim ni pomisliti šta.......
Nazad na vrh Ići dole
koala
Administrator
 Administrator
koala


Muški Broj poruka : 8434
Location : BiH
Država : Bosna i Hercegovina
Datum upisa : 02.04.2008
E08 Bodovi : 578

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 4:37 am

lara ::
Ako on bude izabran onda samo "sa predumišljajem".......
to jest da odradi za bijelce nešto jako loše.... ne volim ni pomisliti šta.......

mislim da on nije takav jer ipak je rođen u dobroj porodici mislim radničkoj ali ko zna ................ :'ladno:
Nazad na vrh Ići dole
lara
Moderator
Moderator
lara


Ženski Broj poruka : 11223
Location : Njema�ka
Job/hobbies : mnogi
Država : Njemacka
Datum upisa : 03.02.2008
E08 Bodovi : 206

Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 10:58 am

Hi Koala, nisam se dovoljno dobro izrazila. I ja mislim da Obama nije loš. Ali evo šta sam htjela da kažem. Mala paralela sa Njemačkom.
Prvo je ovdje prije nekoliko godina godina proturena propaganda da Njem . zaostaje u Globalizaciji (to jest da je njenom narodu predobro! ) U medijima je bila nastala kuknjavija kao da će Njem. maltene propasti za 24 sata! U toj "kriznoj situaciji" biva biran Šroeder SPD, on donosi Reforme "Agenda 10" , dolazi do Harz IV, nezaposlenima se umanjuju primanja na minimum, smanjuju se penzije, ukidaju mnoga dotadašnja prava na zdravstveno osiguranje (plaćanje zdravstvenih usluga i slično) nastaje ogromni raskorak između bogatih i osiramašenje velikih masa. Šroeder postaje jako nepopularan, gubi na izborima.....
Krišćanska dem. Unija (podivljali kapitalizam) se vraća na vlast a SPD (nekadašnja radnička partija evo još i dalje se smanjuje i gubi moć.

To su političke igre i manipulacije ..... i cijela "demokratija" je tako složena da se mi samo tako malo politikom i izborima zabavljamo (otprilike kao internetom) A na mrežu i odluke nemamo ama baš nikakav uticaj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Obama kao predsjednik Empty
PočaljiNaslov: Re: Obama kao predsjednik   Obama kao predsjednik Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Obama kao predsjednik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Barack Obama je novoizabrani predsjednik SAD-a
» Prvi americki predsjednik koji dolazi u dvodnevni posjet hrv
» Ukusan Obama...
» Obama priznao: Zabrljao sam

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ENTER08 :: Novosti :: Aktuelnosti-
Skoči na:  




Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions